Właściciele iPhone`a 6/6 Plus mają kłopoty z wyświetlaczami

Już dwa lata temu na rynku pojawiły się dwa warianty iPhone’a 6, jednak ich posiadacze nie mają powodów do zadowolenia. Okazuje się bowiem, że niektóre egzemplarze tego modelu mają wadliwe wyświetlacze.

Najczęściej problemy w tym modelu wiążą się z wyświetlaniem szarego paska u góry ekranu, czasem telefony reagują z dużym opóźnieniem na dotyk lub też nie reagują na niego w ogóle. Cały problem został zauważony przez serwis iFixit, okazuje się, że jest on bardzo poważny. Jason Wilmer, który jest właścicielem STS Telecom, stwierdził, że w jego firmie pojawia się sporo modeli iPhone’a 6 z tego rodzaju usterkami. Co więcej, aż sto wadliwych telefonów z każdego wariantu pojawiło się w samej Luizjanie – żaden z nich nie reagował na dotyk.

Co ciekawe, problem nie tkwi w samym wyświetlaczu, dlatego też jego wymiana nie ma sensu – za uszkodzenia odpowiada bowiem znajdujący się na płycie głównej sterownik dotyku. Przyczyną wszystkich komplikacji jest najpewniej konstrukcja szóstek, o której swego czasu było bardzo głośno (Bendgate).

Ażeby poradzić sobie z tym problemem, można np. wymienić telefon. Niektórzy próbują także wymienić sterownik albo płytę główną, pracownicy Apple nie zawsze są jednak w stanie pomóc swoim klientom. Jeżeli więc w Twoim telefonie występują takie usterki, a masz aktualną gwarancję, najlepiej będzie, gdy go po prostu wymienisz. W sytuacji, gdy dokument przestał być aktualny, możesz także zanieść telefon do odpowiedniego salonu, w którym będzie można go naprawić.

Źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/_iphone_7/

W przypadku iPhone’a 6s, nie występują tego typu wady w żadnym z jego wariantów. Apple zdecydowało się na wzmocnienie konstrukcji starej wersji telefonu, a także zmieniło pozycję umieszczenia sterownika dotyku.

Trudno nie zauważyć, że uszkodzone egzemplarze iPhone’a 6 pojawiają się także i w naszym kraju, nie jest to zatem jedynie kwestia pojedynczych partii iPhone’ów 6 i 6 Plus. Wszystkie przypadki wadliwych wyświetlaczy są rozpatrywane osobno. Jeśli dokonałeś zakupu smartfonu Apple w naszym kraju, pamiętaj, że masz na niego nie tylko dwunastomiesięczną gwarancję, ale także i dwuletnią ochronę z tytułu rękojmi – w razie potrzeby możesz więc się na nią powołać.

Należy zaznaczyć, że w przeszłości pojawiały się już różne komplikacje z iPhone’ami 6. W 2015 r. pojawił się nawet specjalny program, w ramach którego można było wymienić wadliwe aparaty iSight w wybranych modelach z 5,5-calowymi ekranami. O tym, czy Apple zdecyduje się na podobną inicjatywę w przypadku wyświetlaczy, dowiemy się już niedługo.

Jeżeli masz powyższy problem to zapraszam tutaj: https://sprawdzonyserwisant.pl/popularne-kategorie