Nasiona Chia, czy to nowy hit?

Stosowanie nasion chia

Nasiona chia świetnie nadają się jako dodatek do deserów, koktajli i jogurtów.

Właściwości nasion chia

O zdrowotnych właściwościach nasion chia wiedzieli już nasi przodkowie. Okazuje się, że te maleńkie ziarenka stanowiły główne źródło pożywienia dla Majów i Azteków. Być może sądzisz, że mleko to najcenniejsze źródło wapnia – niestety, czas wyprowadzić Cię z błędu. Z badań wynika, że nasiona chia posiadają znacznie więcej wapnia niż mleko!

Skład nasion chia został dokładnie przebadany. Dziś już wiadomo, że nasiona chia to źródło niezwykle cennych kwasów tłuszczowych omega-3. To niezwykle cenna informacja dla osób, które pragną usprawnić funkcjonowanie mózgu. Zdaniem wielu specjalistów, spożywanie nasion chia poprawia koncentrację i pamięć. Zdrowotne działanie nasion chia jest wielokierunkowe. To naturalny środek uspokajający – zalecany również dla osób borykających się z depresją. Dietetycy zalecają spożywać nasiona chia osobom, które pragną zapobiegać chorobom serca i nadciśnieniu. Jak wiadomo, nasiona chia to źródło błonnika. Błonnik usprawnia trawienie i pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit.

W sklepie internetowym BioIndygo.pl mogą Państwo znaleźć wiele interesujących produktów. Szukasz produktu, który nie zawiera glutenu? Mąka jaglana to idealna propozycja dla Ciebie! Drobna sól himalajska podkreśli smak Twoich potraw. Daktyle bez pestek to źródło cennych antyoksydantów, które hamują proces starzenia.

Po nasiona Chia zapraszamy na stronę:

http://bioindygo.pl/pl/p/Nasiona-Chia-1000g/351