Najlepsze sprzęty od firmy Apple

O tym, że firma Apple produkuje doskonałe urządzenia nie trzeba nikogo przekonywać – świadczy o tym zarówno zainteresowanie klientów, jak i cena sprzętu (to co dobre nie może być zbyt tanie z uwagi na zastosowane materiały i najnowocześniejsze technologie). Przede wszystkim jednak świadczy o tym prestiż, jakim wszyscy darzą Apple – jest to firma ceniona i szanowana, a posiadanie urządzenia jej produkcji jest czymś, czym można się chwalić. Niektórzy jednak zastanawiają się co mogą kupić i dlaczego warto? Oto krótki przewodnik po sprzętach tej firmy.

Apple – kilka słów o firmie

Apple to amerykańska korporacja, która została założona 1 kwietnia 1976 roku w Cupertino w Kalifornii (Stany Zjednoczone Ameryki). Słynni założyciele firmy to: Steve Jobs, Steve Wozniak oraz Ronald Wayne. Firma rozwijała się niezwykle szybko i wyprodukowane przez nią urządzenia niemal zawsze były gigantycznymi hitami. Wystarczy powiedzieć, że Apple wyprodukował jeden z pierwszych, w pełni złożonych komputerów osobistych, a już w 1993 roku wprowadził na rynek poprzednika późniejszych palmtopów – Newtona.

Firma wprowadziła na rynek mnóstwo urządzeń, o których opowiemy za chwilę – iPody, iPady czy iPhony. Jest jednak znana również z wprowadzania systemów operacyjnych – urządzenia wyprodukowane przez Apple działają w systemie macOS. Znane i cenione pakiety to także między innymi iWork czy iLife.

Urządzenia Apple – które warto mieć?

Wymieniając urządzenia od Apple, które z pewnością warto kupić, należy zacząć oczywiście od komputera osobistego, posiadającego najwięcej wszelakich możliwości – i największą przydatność dla przeciętnego obywatela. Mac Pro – bo o nim mowa – jest najsilniejszym i najbardziej nowoczesnym laptopem w ofercie marki. Nie dość, że można go konfigurować na wiele sposobów, to jeszcze pamięć masowa może wynosić nawet 1 TB! A dodajmy, że 1 TB to 1000 GB! W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o komputerze dedykowanym raczej pewnej określonej grupie klientów – gównie grafikom i architektom – który posiada jeszcze większą pamięć. Chodzi o iMaca, czyli komputer stacjonarny sporych rozmiarów (ekran 27 cali), który posiada pamięć 3 TB! Taką ilość naprawdę ciężko zapełnić, więc na pewno użytkownikom nie zabraknie miejsca na dysku.

Nie można nie wspomnieć również o najpopularniejszych produktach Apple – to iPad, iPod oraz iPhone. Kto zastanawia się nad wyborem najbardziej odpowiedniego modelu, często niemało się natrudzi nim uda mu się zdecydować, bowiem konkurencja jest naprawdę spora. Jeśli chodzi o iPady, przede wszystkim wybierajmy najwygodniejszą dla nas wielkość ekranu oraz ilość pamięci, która sądzimy że nam wystarczy. Podstawowe podziały biegną bowiem wśród nich właśnie jeśli chodzi o wielkość i pojemność pamięci. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku iPoda. Przeznaczony jest on dla osób, które uwielbiają muzykę, ale dostępnych modeli jest naprawdę wiele, a wszystkie estetyczne, zadbane, nowoczesne i praktyczne.

Osoby, którym zależy na niewielkich wymiarach urządzenia (na przykład biegacze, słuchający muzyki w trakcie uprawiania sportu) najchętniej wybierają iPod Nano albo Shuffle. Model Clasic i model Touch są zaś wybierane głównie przez tych, którym zależy na jak największej pojemności sprzętu – by zmieścić tam jak najwięcej ulubionej muzyki.

A może zegarek od Apple?

Ostatnio prawdziwą furorę zrobiły na świecie inteligentne zegarki – każdy bowiem chciałby mieć nie tylko model, który wskazuje czas, lecz również i taki, który umożliwia dzwonienie i pisanie wiadomości SMS, gdy zajdzie taka potrzeba. Inteligentne zegarki łączą się bowiem z telefonem, a ponieważ mamy je zawsze na ręce, jesteśmy w stanie zauważyć, że ktoś do nas dzwoni, albo pisze.

Apple Watch świetnie zastępuje telefon i komputer, będąc wygodnym i poręcznym narzędziem do szybkiego przekazywania ważnych informacji. W dodatku sami mamy możliwość wpływać na jego design, wybierając najbardziej nam odpowiadający pasek czy obudowę. To bardzo cenna możliwość – zwłaszcza w świecie, gdzie tak dbamy o własny styl.

Wpis dzięki uprzejmości: https://sprawdzonyserwisant.pl/popularne-serwisy