iPhone 8 – pierwsze informacje

Gdy pojawiły się pierwsze plotki odnoszące się do telefonu iPhone 8 można było dowiedzieć się, że charakterystyczna dla niego będzie przede wszystkim obudowa wykonana ze szkła. Dziś dysponujemy jednak dodatkowymi informacjami, a te wskazują na to, że nowe smartfony będą miały ramę wykonaną ze stali nierdzewnej, co przybliży je do modeli 4 oraz 4s.

Apple już od pewnego czasu korzysta z aluminium do produkcji swoich telefonów, okazuje się jednak, że takie podejście potrafi być problematyczne, mieliśmy bowiem do czynienia z doniesieniami o niskim poziomie wytrzymałości takich konstrukcji. Już choćby dlatego w pewnym momencie postawienie na stop bardziej odporny na wyginanie, stało się koniecznością. Ciągle zresztą można mieć pewne zastrzeżenia, kolejnym eksperymentom nadal jest bowiem daleko do wytrzymałości typowej dla stali nierdzewnej.

Jeśli zatem mamy brać pod uwagę przede wszystkim najnowsze doniesienia, wiele wskazuje na to, że iPhone 8 będzie mieć obudowę ze stalową ramą i elementami wykonanymi ze szkła. Dzięki nowej metodzie obrabiania metali, która umożliwi łączenie ze sobą dwóch brył, zyskamy większą swobodę tak w obróbce, jak i w kształtowaniu samej formy kolejnych telefonów.

Na nowe smartfony firmy Apple przyjdzie nam jeszcze poczekać, najprawdopodobniej zostaną bowiem zaprezentowane dopiero we wrześniu. Już dziś wiele mówi się jednak o wyeliminowaniu z nich przycisku Home, którego funkcje ma teraz spełniać technologia 3D Touch i czytnik linii papilarnych zespolony z samym ekranem. Możemy też spodziewać się niewielkich ramek umiejscowionych wokół wyświetlacza OLED oraz możliwości szybkiego ładowania bezprzewodowego.

iPhone 8 skazany na sukces?

W przekonaniu analityków nowy telefon może okazać się hitem – najlepiej sprzedającym się smartfonem w historii firmy. Możliwe, że będzie popularniejszy nawet od iPhone 6, który obecnie cieszy się mianem lidera rynku. I choć nikt go jeszcze nie widział, już teraz wróży się mu sukces. Oczywiście, najlepiej jest podchodzić do podobnych prognoz z pewną ostrożnością, doświadczenia minionych lat potwierdzają bowiem, że pierwsze zapowiedzi potrafią być modyfikowane na wiele sposobów.

I nawet, jeśli nadal nie wiemy o iPhone 8 nic lub prawie nic, znamy dość ambitne plany sprzedażowe. Szacuje się, że w drugiej połowie roku ma zostać sprzedanych od 120 do 150 milionów egzemplarzy tego telefonu, co jest liczba większą niż ta, która dotyczyła telefonów iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Co ważne, odświeżony wygląd nie musi być wcale jedynym argumentem przemawiającym za zainteresowaniem się wspomnianym telefonem, nie mniej istotne może być bowiem to, że będzie on tańszy, a do tego będzie umożliwiał ładowanie bezprzewodowe.

Serwis SprawdzonySerwisant.PL sugeruje, że w roku 2017 Apple zaprezentuje aż trzy telefony, z których jeden ma charakteryzować się ceną nieco niższą niż dotychczas. Oczywiście, po raz kolejny należy przypomnieć, że tego rodzaju zapowiedzi wcale nie muszą być prawdziwe zwłaszcza, że nie brakuje też doniesień o tym, że dostaniemy dwa modele, a Apple nigdy nie zdecyduje się na to, aby jego telefon stał się tak zwanym modelem budżetowym.