iPhone 6 – wymiana rozbitej szybki

16583662_1342073779190290_3956435839130533888_n[1]

Modele iPhone 6 oraz 6s są bardzo praktyczne i wygodne, choć posiadają kilka wad. Przede wszystkim ich czułym elementem jest wyświetlacz, który niestety dość łatwo zniszczyć. Telefon jest duży, a jego powierzchnia bardzo gładka – z tego powodu nietrudno o najróżniejsze wypadki z jego udziałem. W każdej chwili może wypaść z rąk i rozbić się o ziemię. Co zrobić w takiej sytuacji?

Do naprawienia szkody potrzebne są oczywiście prace serwisowe. To, jakie prace należy przeprowadzić w danym wypadku zależy głównie od rodzaju i stopnia uszkodzenia telefonu. Wymiana całego wyświetlacza konieczna jest w kilku sytuacjach – przede wszystkim, jeśli telefon całkowicie przestał reagować na polecenia. W obrazie mogą również pojawić się różnego rodzaju zniekształcenia i plamy. Wówczas mamy pewność, że uszkodzona jest cała matryca, przez co nie obejdzie się bez wymiany wyświetlacza.

Mniejszy problem mamy w sytuacji, kiedy telefon działa sprawnie, a w wyświetlaczu uszkodzona została tylko szybka. Drobne upadki czy uszkodzenia telefonu w czasie siadania mogą zdarzyć się każdemu, ale na szczęście naprawienie takich szkód nie jest zbyt trudne. Trzeba jednak zgłosić się do fachowca jak najszybciej od pojawienia się takiego uszkodzenia. Im dłużej zwlekamy, tym większe jest ryzyko że odłamki szkła uszkodzą matrycę, a naprawa stanie się dużo trudniejsza i bardziej kosztowna.

Wstawienie nowej szybki jest zatem potrzebne w sytuacji, kiedy pęknięcie pojawiło się na samym ekranie, zaś telefon działa sprawnie. Oczywiście, jest to rozwiązanie znacznie mniej kosztowne, niż wymienianie całego ekranu – nawet, jeśli zlecimy to w rzeczywiście dobrym i renomowanym serwisie. Naprawa jest stosunkowo prosta, ale nie należy zabierać się za to samodzielnie, w domowych warunkach. Nawet jeśli komuś wydaje się, że dysponuje odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami, to naraża się na spore ryzyko poważnego uszkodzenia całego telefonu. Do wykonania takiej naprawy potrzebny jest szereg akcesoriów, które można co prawda kupić, ale ich koszt jest bardzo wysoki. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, to możemy jeszcze bardziej uszkodzić swój telefon i stracić pieniądze na drogie akcesoria.

Niekiedy uszkodzenia spowodowane przez nieodpowiedzialną naprawdę w wykonaniu osoby bez odpowiednich kwalifikacji są znacznie droższe, niż sama awaria wyświetlacza. Lepiej zatem unikać takich prób i po prostu zaufać komuś wykwalifikowanemu. Otrzymujemy wówczas pewność, że nasz telefon jest w rzeczywiście dobrych rękach.

https://sprawdzonyserwisant.pl/search?equipment_slug=iphone-6&repair_slug=iphone-6-uszkodzony-ekran&search_near_address=Warszawa